Reclama adsense sus

Navigation

Program liga 1 2017 - 2018

Program liga 1 editia 2017 - 2018



Programul turului

Etapa 1 - rezultate si marcatori 


CSU Craiova - CSM Poli Iaşi 2-0
Au marcat: Baluta (42), Vagenin (50) -

Chiajna - ACS Poli Timisoara 0-1
A marcat: - Birnoi (50)

Juventus - Dinamo 0-3
Au marcat: - Rivaldinho (32), Nascimento (66), Nedelcearu (90)

Astra - Sepsi Sf. Gheorghe 1-0
A marcat:  Marquinhos (50) -

FCSB - FC Voluntari 2-1
Au marcat: Budescu (34), Man (90+2) - Balan (55)

Viitorul - Gaz Metan 3-0
Au marcat: Chitu (31), Ganea (36), Tucudean (62)

FC Botosani - CFR Cluj 1-1
Au marcat: Burca (31) - Hoban (10)

 Etapa 2- rezultate si marcatori


ACS Sepsi - Juventus 2-1
Au marcat: Ghinga (62), Herea (90) - Stoenac (90)

ACS Poli Timisoara - Steaua 0-1
A marcat: - Gnohere (63)

CSU Craiova - Chiajna 1-1
Au marcat: Baluta (14) - Cristescu (23)

CFR Cluj - Viitorul 2-0
Au marcat: Vera (18), Boli (82)  -

CSMS Iasi - Gaz Metan 0-0

Dinamo - FC Botosani 0-1
A marcat: - Golofca (69)

FC Voluntari - Astra Giurgiu 3-1
Au marcat: Da Silva (18), Marinescu (63), Tudorie (66) - Balaure (36)

 

Etapa 3- rezultate si marcatori


FC Botoşani - ACS Sepsi 5-1Au marcat: Miron (1), Bus (16, 57), Roman (66), Fulop (90) - Patrick Petre(89)

Concordia Chiajna - CSM Poli Iaşi 0-1
A marcat: - Feussi (26 autogol)

CS Juventus - FC Voluntari 0-0
Gaz Metan Mediaş - CFR Cluj 0-3
Au marcat: Culio (28), Nouvier (36), Vera (60)

FC Viitorul Constanţa - Dinamo 0-1A marcat: - Costache (82)

FCSB - CS U Craiova 1-1
Au marcat: Gnohere (62) - Baluta (28)

Astra Giurgiu - ACS Poli Timişoara 3-0Au marcat: Polczak (21), Ionita II (23), Balaure (53)

 

Etapa 4 - rezultate si marcatori


ACS Poli Timişoara - CS Juventus Bucureşti 2-1Au marcat: Munteanu (10), Mailat (69) - Tira (90)

FC Voluntari - FC Botoşani 1-3
Au marcat: Vodut (35) - Golofca (12), Golofca (45), Fulop (55)

ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - FC Viitorul Constanţa 1-0A marcat: Hadnagy (90)

CSM Poli Iaşi - CFR Cluj 0-2
Au marcat: - Culio (23), Hoban (33)

CS Universitatea Craiova - Astra Giurgiu 1-1Au marcat: Mitrita (51) - Balaure (9)

Concordia Chiajna - FCSB 1-2
Au marcat: Cristescu (54) - Benzar (75), Man (85)

Dinamo Bucureşti - Gaz Metan Mediaş 3-1Au marcat: Anton (32), Hanca (72), Hanca (75) - Popovici (90)
 

Etapa 5 - rezultate si marcatori



FC Botoşani - ACS Poli Timişoara 1-0
A marcat: Fulop(29)

FC Viitorul Constanţa - FC Voluntari 0-0

Astra Giurgiu - Concordia Chiajna 1-0A marcat: Ionita II (21)

CS Juventus Bucureşti - CS Universitatea Craiova 0-1
A marcat: - Vagenin (45)

FCSB - CSM Poli Iaşi 1-1
Au marcat: Gnohere (56) - Platini (9)

Gaz Metan Mediaş - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 2-1Au marcat: Curtean (30), Manole (45) - Hadnagy (90)

21:00 CFR Cluj - Dinamo Bucureşti 1-0
A marcat: Culio (37)

 Etapa 6 - rezultate si marcatori


ACS Poli Timişoara - FC Viitorul Constanţa 0-0

Concordia Chiajna - CS Juventus Bucureşti 1-1Au marcat: Cristescu (45) - Mazarache (45)

FCSB - Astra Giurgiu 1-1
Au marcat: Gnohere (65) - Moise (7)

CS Universitatea Craiova - FC Botoşani 1-0A marcat: Zlatinski (79)

CSM Poli Iaşi - Dinamo Bucureşti 2-1
Au marcat:  Kizito (80), Jo (90) - Nemec (11)

FC Voluntari - Gaz Metan Mediaş 2-1Au marcat: Ivanovici (20), Cernat (84) - Khubutia (78)

ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - CFR Cluj 0-2
Au marcat: - Vinicius (27), Hoban (62)

 

  'Etapa 7 (19-20 august 2017)

Vineri, 18 august
21:00 Astra Giurgiu - CSM Poli Iaşi

Sambata, 19 august
18:30 Gaz Metan Mediaş - ACS Poli Timişoara
21:00 CS Juventus Bucureşti - FCSB

Duminica, 20 august
18:30 FC Viitorul Constanţa - CS Universitatea Craiova
21:00 CFR Cluj - FC Voluntari

Luni, 21 august
18:30FC Botoşani - Concordia Chiajna
21:00 Dinamo Bucureşti - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
 

  'Etapa 8 (26-27 august 2017)

CSM Poli Iaşi - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
FC Voluntari - Dinamo Bucureşti
ACS Poli Timişoara - CFR Cluj
CS Universitatea Craiova - Gaz Metan Mediaş
Concordia Chiajna - FC Viitorul Constanţa
FCSB - FC Botoşani
Astra Giurgiu - CS Juventus Bucureşti

 

  'Etapa 9 (9-10 septembrie 2017)

CS Juventus Bucureşti - CSM Poli Iaşi
FC Botoşani - Astra Giurgiu
FC Viitorul Constanţa - FCSB
Gaz Metan Mediaş - Concordia Chiajna
CFR Cluj - CS Universitatea Craiova
Dinamo Bucureşti - ACS Poli Timişoara
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - FC Voluntari

 

  'Etapa 10 (16-17 septembrie 2017)

CSM Poli Iaşi - FC Voluntari
ACS Poli Timişoara - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
CS Universitatea Craiova - Dinamo Bucureşti
Concordia Chiajna - CFR Cluj
FCSB - Gaz Metan Mediaş
Astra Giurgiu - FC Viitorul Constanţa
CS Juventus Bucureşti - FC Botoşani

 

  'Etapa 11 (20-21 septembrie 2017)

FC Botoşani - CSM Poli Iaşi
FC Viitorul Constanţa - CS Juventus Bucureşti
Gaz Metan Mediaş - Astra Giurgiu
CFR Cluj - FCSB
Dinamo Bucureşti - Concordia Chiajna
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - CS Universitatea Craiova
FC Voluntari - ACS Poli Timişoara

 

  'Etapa 12 (23-24 septembrie 2017)

CSM Poli Iaşi - ACS Poli Timişoara
CS Universitatea Craiova - FC Voluntari
Concordia Chiajna - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
FCSB - Dinamo Bucureşti
Astra Giurgiu - CFR Cluj
CS Juventus Bucureşti - Gaz Metan Mediaş
FC Botoşani - FC Viitorul Constanţa

 

  'Etapa 13 (30 septembrie-1 octombrie 2017)

FC Viitorul Constanţa - CSM Poli Iaşi
Gaz Metan Mediaş - FC Botoşani
CFR Cluj - CS Juventus Bucureşti
Dinamo Bucureşti - Astra Giurgiu
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - FCSB
FC Voluntari - Concordia Chiajna
ACS Poli Timişoara - CS Universitatea Craiova

Programul returului


  'Etapa 14 (14-15 octombrie 2017)

CSM Poli Iaşi - CS Universitatea Craiova
ACS Poli Timişoara - Concordia Chiajna
FC Voluntari - FCSB
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Astra Giurgiu
Dinamo Bucureşti - CS Juventus Bucureşti
CFR Cluj - FC Botoşani
Gaz Metan Mediaş - FC Viitorul Constanţa

 

  'Etapa 15  (21-22 octombrie 2017)

Gaz Metan Mediaş - CSM Poli Iaşi
FC Viitorul Constanţa - CFR Cluj
FC Botoşani - Dinamo Bucureşti
CS Juventus Bucureşti - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
Astra Giurgiu - FC Voluntari
FCSB - ACS Poli Timişoara
Concordia Chiajna - CS Universitatea Craiova



  'Etapa 16 (28-29 octombrie 2017)

CSM Poli Iaşi - Concordia Chiajna
CS Universitatea Craiova - FCSB
ACS Poli Timişoara - Astra Giurgiu
FC Voluntari - CS Juventus Bucureşti
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - FC Botoşani
Dinamo Bucureşti - FC Viitorul Constanţa
CFR Cluj - Gaz Metan Mediaş

 

  'Etapa 17 (4-5 noiembrie 2017)

CFR Cluj - CSM Poli Iaşi
Gaz Metan Mediaş - Dinamo Bucureşti
FC Viitorul Constanţa - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
FC Botoşani - FC Voluntari
CS Juventus Bucureşti - ACS Poli Timişoara
Astra Giurgiu - CS Universitatea Craiova
FCSB - Concordia Chiajna



  'Etapa 18 (18-19 noiembrie 2017)

CSM Poli Iaşi - FCSB
Concordia Chiajna - Astra Giurgiu
CS Universitatea Craiova - CS Juventus Bucureşti
ACS Poli Timişoara - FC Botoşani
FC Voluntari - FC Viitorul Constanţa
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Gaz Metan Mediaş
Dinamo Bucureşti - CFR Cluj



  'Etapa 19 (25-26 noiembrie 2017)

Dinamo Bucureşti - CSM Poli Iaşi
CFR Cluj - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
Gaz Metan Mediaş - FC Voluntari
FC Viitorul Constanţa - ACS Poli Timişoara
FC Botoşani - CS Universitatea Craiova
CS Juventus Bucureşti - Concordia Chiajna
Astra Giurgiu - FCSB



  'Etapa 20 (2-3 decembrie 2017)

CSM Poli Iaşi - Astra Giurgiu
FCSB - CS Juventus Bucureşti
Concordia Chiajna - FC Botoşani
CS Universitatea Craiova - FC Viitorul Constanţa
ACS Poli Timişoara - Gaz Metan Mediaş
FC Voluntari - CFR Cluj
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Dinamo Bucureşti



  'Etapa 21 (9-10 decembrie 2017)

ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - CSM Poli Iaşi
Dinamo Bucureşti - FC Voluntari
CFR Cluj - ACS Poli Timişoara
Gaz Metan Mediaş - CS Universitatea Craiova
FC Viitorul Constanţa - Concordia Chiajna
FC Botoşani - FCSB
CS Juventus Bucureşti - Astra Giurgiu



  'Etapa 22 (16-17 decembrie 2017)

CSM Poli Iaşi - CS Juventus Bucureşti
Astra Giurgiu - FC Botoşani
FCSB - FC Viitorul Constanţa
Concordia Chiajna - Gaz Metan Mediaş
CS Universitatea Craiova - CFR Cluj
ACS Poli Timişoara - Dinamo Bucureşti
FC Voluntari - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe



  'Etapa 23 (3-4 februarie 2018)

FC Voluntari - CSM Poli Iaşi
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - ACS Poli Timişoara
Dinamo Bucureşti - CS Universitatea Craiova
CFR Cluj - Concordia Chiajna
Gaz Metan Mediaş - FCSB
FC Viitorul Constanţa - Astra Giurgiu
FC Botoşani - CS Juventus Bucureşti



  'Etapa 24 (10-11 februarie 2018)

CSM Poli Iaşi - FC Botoşani
CS Juventus Bucureşti - FC Viitorul Constanţa
Astra Giurgiu - Gaz Metan Mediaş
FCSB - CFR Cluj
Concordia Chiajna - Dinamo Bucureşti
CS Universitatea Craiova - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
ACS Poli Timişoara - FC Voluntari



  'Etapa 25 (17-18 februarie 2018)

ACS Poli Timişoara - CSM Poli Iaşi
FC Voluntari - CS Universitatea Craiova
ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe - Concordia Chiajna
Dinamo Bucureşti - FCSB
CFR Cluj - Astra Giurgiu
Gaz Metan Mediaş - CS Juventus Bucureşti
FC Viitorul Constanţa- FC Botoşani



  'Etapa 26 (24-25 februarie 2018)

 CSM Poli Iaşi - FC Viitorul Constanţa
FC Botoşani - Gaz Metan Mediaş
CS Juventus Bucureşti - CFR Cluj
Astra Giurgiu - Dinamo Bucureşti
FCSB - ACS Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
Concordia Chiajna - FC Voluntari
CS Universitatea Craiova - ACS Poli Timişoara


0 comments: